Biomasės energetika: tvarus sprendimas medienos apdirbimo pramonei

Dinamiškoje medienos apdirbimo industrijoje verslai ieško protingų būdų įveikti iššūkius ir optimizuoti savo veiklos resursus bei sąnaudas. Vienas iš svarbiausių uždavinių yra tvarkyti medžio atliekas. Bet kas, jei šios atliekos galėtų būti paverstos į galingą resursą? Čia įžengia biomasės energetika, siūlanti žaliąją alternatyvą, kuri paverčia medžio likučius efektyviu energijos šaltiniu.

„GAUJAS KOKS“ STRATEGINIS POSŪKIS

„Gaujas Koks“, pirmaujanti privati medienos apdirbimo įmonė Latvijoje, jau daugiau nei 25 metus priklauso Latvijos medienos apdirbimo pramonei. Turėdama įsipareigojimą kokybei ir aiškią viziją, įmonė neseniai priėmė strateginį sprendimą investuoti į naują biomasės katilinę.

Andris Livandovskis, SIA „Gaujas Koks“ medžio apdirbimo gamyklos „Krustpils“ gamybos vadovas, pristatė šį sprendimą, teigdamas: „Mūsų gamykla pastaraisiais metais sparčiai augo. Esama biomasės šilumos gamybos katilinės įranga neatitiko esančios gamyklos šilumos energijos paklausos. Įrangai senstant mes pamatėme galimybę investuoti į modernią, galingą įrangą.“

SINERGIJA BENDRADARBIAUJANT SU „AXIS TECH“

Norėdami įgyvendinti šią viziją, „Gaujas Koks” bendradarbiavo su „AXIS Tech“, viena iš pirmaujančių biomasės energijos įrangos gamintojų Baltijos šalyse. Turinti du dešimtmečius patirties biomasės energijos srityje, „AXIS Tech“ siūlo švarius ir tvarius energijos sprendimus miestams ir įmonėms, todėl organizacija tapo puikia partnere šiam projektui.

Dviejų organizacijų bendradarbiavimo rezultatas – nauja 15 MW biomasės vandens šildymo katilinė. Ši katilinė turi naują biomasės deginimo pakurą, vandens šildymo katilą, pelenų šalinimo sistemą ir elektrostatinį filtrą.

Nors kelias buvo sudėtingas, A. Livandovskis išreiškė pasitenkinimą „AXIS Tech“ turima patirtimi ir greita įmonės komandos reakcija: „Visi iškilę klausimai buvo greitai išspręsti“, – pažymėjo jis.

NAUJOS BIOMASĖS KATILINĖS POVEIKIS

Nuo naujosios biomasės katilinės įrengimo „Gaujas Koks“ pastebėjo permainas savo veikloje: „Gamykloje buvo pašalintas šiluminės energijos deficitas, kuris anksčiau trukdė mūsų gamybos augimui. Be to, sumažėjo laikas, skiriamas įrangos remontams, ir pastebėjome, jog ženkliai nukrito aplinkos taršos rodikliai“, – dalinosi A. Livandovskis.

Medžio apdirbimo pramonei, kuri neatsiejamai gauna šalutinius produktus, biomasės energetika siūlo dvigubą pranašumą: efektyvų atliekų tvarkymą ir tvarios energijos gamybą. Tai reiškia ne tik taupymą, bet ir akcentuoja įsipareigojimą mažinti šios pramonės emisijų pėdsaką.

VIZIJA MEDŽIO APDIRBIMO SEKTORIUI

A. Livandovskis skatina medžio apdirbimo sektoriaus verslus apsvarstyti investavimą į biomasės energijos projektus: „Mūsų sektoriaus įmonės neatsiejamai generuoja gamybos atliekas. Biomasės energetikos įgalinimas suteikia puikią progą gauti santykinai pigią ir atsinaujinančią energiją”, – pabrėžė jis.

Kol medžio apdirbimo pramonė toliau evoliucionuoja, tvarūs sprendimai, tokie kaip biomasės energija, atliks lemiamą vaidmenį formuojant šios pramonės ateitį. „Gaujas Koks“ ir „AXIS Tech“ bendradarbiavimas pabrėžia naujausių biomasės energetikos sprendimų potencialą skatinti verslų augimą, mažinti poveikį aplinkai ir užtikrinti tvaresnę ateitį ateinančioms kartoms.

Projekto video: https://www.youtube.com/watch?v=1NU3ASsyLak

Sužinokite daugiau apie „AXIS Tech“ biomasės energijos įrangą, apsilankydami www.axt.eu