Tarptautinė konferencija. Miško tvarkymo politika ir jo naudojimo balansas – Baltijos regiono patirtis

Geri darbai miškuose slepiasi, pikti keliais vaikščioja (lietuvių patarlė).

Miškas – vienas iš lietuvio savimonės kertinių stulpų. Galbūt dėl šios priežasties mums, lietuviams, susitarti dėl miško tvarkymo yra taip sudėtinga.

Pasaulio miškuose gyvuoja didelė dalis mūsų planetos bioįvairovės. Miškai valo orą; jie saugo dirvožemį nuo erozijos ir kaupia gyvybiškai svarbias švaraus vandens atsargas; jie saugo mus nuo pavojingų gamtos reiškinių, tokių, kaip potvyniai, sausros ir karščio bangos. 

Miškai taip pat yra neatsiejama ekonominio gyvenimo dalis; jie – mūsų darbo vietų ir pajamų šaltinis. Šiandien Lietuvoje įvairių formų miško naudojimas ir valdymas sieja šimtus tūkstančių žmonių bei sudaro daugiau nei 10 % šalies bendrojo vidaus produkto. Galų gale, jie teikia mums daugybę socialinių paslaugų, tokių, kaip rekreacija ir žmonių sveikatos gerinimas. 

Kokiu būdu geriausia suderinti skirtingų visuomenės grupių interesus miškų saugojimo ir naudojimo politikoje? Kokį poveikį Baltijos regiono valstybėms gali daryti Europos Sąjungos miškų politiką reglamentuojantys teisės aktai? Kaip šiuos klausimus sekasi spręsti mūsų kaimynams, kokia yra Baltijos regiono šalių žymiausių miško politikos mokslininkų ir praktikų nuomonė bei patirtis?

Siekiant atsakyti į šiuos ir kitus klausimus, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto narys Romualdas Vaitkus, Medienos perdirbimo asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija ir Lietuvos miškų ūkio rūmai kviečia  į tarptautinę konferenciją: Miško tvarkymo politika ir jo naudojimo balansas – Baltijos regiono patirtis”, kuri vyks 2022 m. lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje. 

Tikimės, kad konferencijos metu išsakytos idėjos ir pasiūlymai ne tik padės geriau suprasti miškininkystės sektoriaus realijas eiliniam klausytojui, bet ir atneš naudos Lietuvos sprendimų priėmėjams, tarptautinėms ir nevyriausybinėms organizacijoms, verslo subjektams ir miško savininkams, mokslo institucijoms ir visiems tiems, kurie neabejingi Lietuvos miškams.

Konferencijos pranešimai vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. 

https://fb.me/e/2ia9W075w