Medienos perdirbimo asociacija tampa Europos medienos pramonės konfederacijos nare

Baltijos šalys yra gyvybiškai svarbios Europos medienos perdirbimo pramonei, o Lietuva medienos pramonėje turi ypatingai didelį svorį ir potencialą. Eurostato duomenimis, 2020 metais Lietuvoje medienos perdirbimo pramonėje dirbo apie 20 tūkst., tai prilygsta maždaug 9% Lietuvos gamybos sektoriaus dirbančiųjų (bendra dalis ES yra apie 3%). 2020 metais Lietuvoje veikė apie 3000 medienos perdirbimo įmonių, o tai sudaro apie 14,5% Lietuvos gamybos sektoriaus įmonių (bendra dalis ES siekia apie 7,5%).

Europos medienos pramonės konfederaciją (CEI-Bois) vienija 22 organizacijas iš 16 Europos šalių ir yra institucija, remianti viso pramoninio Europos medienos sektoriaus interesus: daugiau nei 180 000 įmonių, kurių metinė apyvarta siekia 152 milijardus eurų ir kuriose ES dirba 1 milijonas darbuotojų. Pagrindinis tikslas yra atstovauti Europos medienos sektorių ir šiuo tikslu prisidėti prie ES politikos formavimo proceso.

„Europos medienos pramonės konfederacijos vardu norėčiau pasveikinti Medienos perdirbimo asociaciją prisijungusią į mūsų gretas. Kuo didesnė mūsų narių grupė, tuo didesnė mūsų galima įtaka. Esu tikras, kad mūsų naujieji kolegos iš Lietuvos įneš papildomos ir sveikintinos perspektyvos mūsų kolektyviniam darbui, įskaitant medienos pramonės supratimą iš savo šalies ir plačiau iš Baltijos šalių, kartu su savo unikalia Europos perspektyva.”- teigia Europos medienos pramonės konfederacijos prezidentas Sampsa Auvinen.

Raimondas Imbrasas, Medienos perdirbimo asociacijos direktorius, teigia, kad:

„Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl norėjome prisijungti prie CEI-Bois, yra ta, kad norime ne tik žinoti, kas vyksta Europos medienos pramonėje, bet ir  aktyviai dalyvauti, teikti savo pastabas ir pasiūlymus. Politikai ir sprendimus priimantys asmenys tiek ES komisijoje, tiek ES Parlamente turi labiau įsiklausyti į verslo ir visuomenės interesus keisdami teisės aktus. Be to, manome, kad CEI-Bois turi sukaupę didelį žinių bagažą apie medienos pramonę visoje Europoje, kuri bus naudinga ir Lietuvos medienos sektoriui.